Dzień Ziemi „To i owo o ekologii”

Do tradycji szkolnych wpisaliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Święto Ziemi w naszej szkole zostało uświetnione przygotowanym apelem przez uczniów klas IV-VIII.

Celem wspólnej zabawy było przybliżenie i uświadomienie wagi problemów ekologicznych oraz troski o nasze środowisko w każdym miejscu i czasie , w każdej sytuacji.

Uczniowie klasy VI przenieśli nas do sali rozpraw, gdzie odbył się sąd nad……ropuchą. Zachęcali nas do czynnego udziału w działaniach na rzecz ochrony środowiska, opowiadali, jak dbać o naszą planetę.

Dzieci  z klasy  piątej- bohaterowie przedstawienia „Królestwo króla Surowca Wtórnego”,  zwracały  uwagę na właściwe gospodarowanie odpadami oraz zapoznały innych z rodzajami odpadów i ich źródłami.

Na zakończenie apelu „projektantka mody”, w rolę którą wcieliła się Amelka Gałązka zaprosiła nas na pokaz mody ekologicznej w wykonaniu uczniów z klasy czwartej.

Dzisiaj każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku, by ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią.

Starajmy się, aby świat wokół nas był czysty i zdrowy.

Maryla Staszek