POLA NADZIEI-KIERMASZ WIELKANOCNY

       Pola Nadziei to akcja zapoczątkowana w  1998 roku w Krakowie.

Celem jej, jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych, będących u kresu życiowej drogi oraz pozyskiwanie funduszy na działalność Hospicjum.

Włączenie w akcję  dzieci i młodzieży  ma na celu edukację oraz uwrażliwienie najmłodszych członków społeczeństwa na potrzeby osób chorych, starszych i niepełnosprawnych.

Od 2003 roku program Pól Nadziei realizowany jest również w innych miastach Polski.

Od kilku lat w akcji Pola Nadziei bierze udział również nasza szkoła. Uczniowie służą jako wolontariusze i zbierają fundusze na rzecz Hospicjum Św. Anny w Lubartowie.

W Niedzielę Palmową  01.04. 2023 roku sześcioro uczniów naszej szkoły zbierało fundusze po Mszy Świętej w Pałecznicy. Byli to uczniowie klasy VIII, V, II. Ofiarodawcom wolontariusze wręczali ulotki na temat Hospicjum św. Anny w Lubartowie oraz  żonkile.

W Niedzielę Palmową w naszej szkole odbył się również KIERMASZ WIELKANOCNY, którego celem była zbiórka funduszy na rozbudowę Hospicjum Św. Anny w Lubartowie.

Rodzice i uczniowie przygotowali stroiki, pisanki, babeczki oraz wiele innych ozdób związanych ze Świętami Wielkanocnymi.  Mieszkańcy Pałecznicy bardzo aktywnie i hojnie wzięli udział w obu akcjach.

 

                                                                                                              Elżbieta Karczewska