„SPOTKAJ SIĘ Z MISTRZEM W SWOJEJ SZKOLE”

W dniu 15.12.2020 r. w naszej szkole miała miejsce impreza “Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole”. Odbyła się ona dzięki: Polskiemu Związkowi Tenisa Stołowego, Ministerstwu Sportu oraz kubom MKS STS LUBARTÓW i UKS DYSTANS NIEDŹWIADA.

Wydarzenie sportowe, które miało na celu upowszechnienie  tenisa stołowego było skierowane do uczniów klas I-III.

Głównym celem tego przedsięwzięcia było przedstawienie sylwetki mistrza tenisa stołowego, którym jest grający trener drugoligowego klubu MKS STS Lubartów Mariusz Baranowski.

Podczas spotkania  zapoznano uczestników z różnymi technikami gry w tenisa stołowego. Trener prowadził ponadto instruktaż dotyczący sposobów odbicia piłeczki, ustawienia przy stole oraz pracy nóg. Zostały zaprezentowane podstawowe techniki gry takie jak: półwolej z forhendu i bekhendu, topspin z forhendu
i bekhendu, blok forhend, bekhend, gra w obronie w 2 strefie. Uczniowie naszej szkoły mieli szansę spróbować swoich sił przy stole tenisowym.

Na zakończenie uroczystości każde dziecko zostało nagrodzone prezentami ufundowanymi przez sponsorów. Wszyscy uczestnicy byli pod wielkim wrażeniem niezwykle widowiskowego programu, świadczyły o tym gromkie brawa 🙂

« z 17 »