104 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

10 listopada 2022 roku cała społeczność naszej szkoły świętowała 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten dzień rozpoczęliśmy od przemarszu do kaplicy i udziału w mszy świętej celebrowanej przez księdza kanonika Andrzeja Juźko.
Uroczysta akademia rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Emilia Kowalska. Montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów klas VIII i VI pod opieką p. Elżbiety Karczewskiej i p. Joanny Baran, dotyczył Święta Niepodległości i Patrona naszej szkoły kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczniowie recytowali wiersze, cytowali słowa kardynała, śpiewali piosenki patriotyczne, hymn szkoły. Klasa II pod opieką wychowawczyni zaprezentowała piosenkę ,,Jesteśmy polką i Polakiem”. Uczeń klasy I wyrecytował wiersz ,, Kto ty jesteś..”
Na zakończenie ogłoszono wyniki IX gminnego konkursu literackiego i plastycznego. Prace odnosiły się do słów Prymasa „Największą mądrością jest umieć jednoczyć, a nie dzielić”. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy
i nagrody książkowe.
W tym roku przystąpiliśmy do akcji „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11.11 wszyscy odśpiewaliśmy hymn narodowy.

 

E. Karczewska

« z 4 »