ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

05 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Pałecznicy odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej.

Uczniowie klasy I przedstawili swoje umiejętności w programie artystycznym, przygotowanym przez wychowawczynię p. Annę Piechotę.

Zaprezentowali w nim siebie, swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, wykazali się wiedzą dotyczącą znajomości alfabetu, symboli narodowych i zasad ruchu drogowego oraz rozwiązywali zadania matematyczne na wesoło.

 

Po prezentacji umiejętności i wiadomości pierwszaków nastąpił uroczysty akt ślubowania, a po nim akt pasowania na ucznia, którego kolorowym ołówkiem dokonała dyrektor szkoły p. Emilia Kowalska.

Następnie p. Emilia Kowalska i p. Anna Piechota wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy i zdjęcia. Rodzice zaś ofiarowali dzieciom książeczki do czytania i zestawy piśmiennicze.

Na zakończenie uroczystości pełnej wrażeń uczniowie wraz z rodzicami, wychowawczynią i zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.

Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów,

a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

Oprac.: Anna Piechota